Depresyon

Soru

Merhaba. 18 yaşındayım. Cinsiyetim erkek. İstanbul Avrupa yakasında yaşıyorum. Bazen depresyona giriyorum. İçimden intihar düşünceleri geçiyor. Çevremde ailemden başa kimse yok. Ama ben yakın arkadaşlarım, sevdiklerim olsun istiyorum. Fakat yapamıyorum. Çünkü insanların gerçek yüzünü gördükten sonra insanlardan nefret etmeye başlıyorum. Hem insanları hem de kendimi sevmiyorum. Bazen içimde acaba yakışıklı bir erkek olsaydım da çevremde insan mı olurdu ya da yakışıklı herkesin beğendiği bir tip olsaydım da iyi mi olurdu diyorum. Hatta bu yüzden bazen kendimi de suçluyorum. Kendim tipimi beğenmiyorum. Böyle durumlar ara sıra oluyor. Olunca da hayattan zevk alamıyorum. İntihar etmek geliyor içimden. Tekrar hayata bağlanabilir miyim?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İntiharı düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bir psikiyatriste başvurmalısınız. Hayata karşı bakışınızın karamsar olduğunu görüyorum. Kendinizi fazlasıyla değersizleştirmissiniz. Buna oluşturduğunuz irrasyonel düşünceler sebep olmuş. Bunları en kısa zamanda mantıklı düşüncelerle değiştirmeyi denemelisiniz. Bununla ilgili bir terapistten destek almalısınız. Lütfen en başta kendinizi sevmeye başlayın siz değerlisiniz.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak