Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Depresyon

Soru
6 görüntülenme
0

Merhaba. 18 yaşındayım. Cinsiyetim erkek. İstanbul Avrupa yakasında yaşıyorum. Bazen depresyona giriyorum. İçimden intihar düşünceleri geçiyor. Çevremde ailemden başa kimse yok. Ama ben yakın arkadaşlarım, sevdiklerim olsun istiyorum. Fakat yapamıyorum. Çünkü insanların gerçek yüzünü gördükten sonra insanlardan nefret etmeye başlıyorum. Hem insanları hem de kendimi sevmiyorum. Bazen içimde acaba yakışıklı bir erkek olsaydım da çevremde insan mı olurdu ya da yakışıklı herkesin beğendiği bir tip olsaydım da iyi mi olurdu diyorum. Hatta bu yüzden bazen kendimi de suçluyorum. Kendim tipimi beğenmiyorum. Böyle durumlar ara sıra oluyor. Olunca da hayattan zevk alamıyorum. İntihar etmek geliyor içimden. Tekrar hayata bağlanabilir miyim?

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: İntiharı düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bir psikiyatriste başvurmalısınız. Hayata karşı bakışınızın karamsar olduğunu görüyorum. Kendinizi fazlasıyla değersizleştirmissiniz. Buna oluşturduğunuz irrasyonel düşünceler sebep olmuş. Bunları en kısa zamanda mantıklı düşüncelerle değiştirmeyi denemelisiniz. Bununla ilgili bir terapistten destek almalısınız. Lütfen en başta kendinizi sevmeye başlayın siz değerlisiniz.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 130 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com