Depresyon mu?

Soru

Sinirlendiğim zaman kendimi kontrol edemiyorum, vücudum titremeye başlıyor ve eskiden sinirlendiğimde farkında olmadan kendime ufaktan zarar verirdim rahatlardım, ve şuan kendime yaptıgı şeyleri bıraktım sadece vücudumu kontrol edemiyorum ve boşluga düşüyorum, sevdiğim insanlardan çok darbe aldım, güven problemi yasadım şuanda hayatımda biri var ve beni o kadar çok seviyor ki bazen onu üzüyorum ortada birşey yokken sıkıntı yaratıyorum, kafamda birşeyler kuruyorum, bazen sadece odamdan hiç çıkmak istemiyorum yemek bile yemen istemiyorum, gerçekten psikolojik rahatsızlğım oldugunu düşünüyorum, bazı şeyleri kendi kendime atlattım kendi kendime tedavi diyelim ama yine de bi rahatsızlığım oldugunu düşünüyorum bu yaşadığım nedir?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Yaşınızı ve cinsiyetinizi paylaşmamışsınız.Öfke probleminize neden olan birden fazla durum söz konusu olabilir . Yaşantınızla ilgili kendinizi gözden geçirmelisiniz. Yaşamınızdan ne kadar memnunsunuz? Bunun dışında duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Özetle duygusal alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz Kendinize zarar verme isteğiniz hala azda olsa geliyorsa mutlaka bir psikiyatriste başvurmalısınız. Önceki yaşantılarınız bugunü etkilemeye devam ediyor. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak