Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Depresyon

Soru
1 görüntülenme
0

İyi günler 24 yaşındayım 6 senelik bir ilişkim vardı onun bana olan sevgisine hep güvendim ciddiye binmesine yakındı ilişkimiz ama birden bana karşı soğuk ve ilgisiz olmaya başladı daha önce hep aynı zamanlarda mayıs ayında sezonluk işine başladığı zaman da benden bir müddet ayrı kalmak istediği oldu ama sonra herşey yoluna girerdi bu sefer durum çok farklı bundan 6 ay önce bir hafta içinde ailelerimizin tanışmasını istedi bende 1 haftanın çok kısa bir süre olduğunu en azından bir iki ay sonra tanıştırmamızın daha uygun olduğunu söyledim ve o bunu çok kafaya taktı daha sonraları ise benim sürekli bir işimin olup onun sezonluk çalıştığını problem ettiğini ve düzenimi bozmak istemediğini söyledi ama ben bir şekilde bu durumu düzelttim daha sonra bu iş mevzusunu askerliğini ve benim ona olan ilgimi çok bulduğunu bunaldığını sorumluluk almak istemediğini kendimi özlettirmediğimi ve benim hakkımda hissizleştiğini bana değer verdiğini bana saygı duyduğunu ama beni eskisi gibi sevdiğini hissetmediğini yapamadığını söyleyerek ayrıldı benden ve ben ne dersem diyim ne kadar yanında olmaya çalışırsam çalışayım istemedi ailesiyle konuştuğumda ağır bir depresyon teshisi konulduğunu ve ilaç tedavisine başladığını zamana bırakmamı aramamamı istediklerini söylediler ve 3 gündür arayamıyorum daha kötü olacak diye. Sorum şu ki erkek arkadaşımın tamamen bu psikojik durumun düzelmesi mümkün müdür ne kadar zaman gerekir ve bu duygu değişimi bu nedene bağlı mıdır düzeldiğinde tekrar bana karşı hisleri geri gelir mi? Şimdiden teşekkürler.

Erkek arkadışınızın depresyonun ne ağırlıkta olduğu çok açık değil. Normal şartlarda 6 ila 1 yıl içerisinde sağlığına tam olarak kavuşur. Ancak ilk 3 ay içerisinde iyileşme belirtileri başlar. İyileştikten sonra tabiki size karşı hislerini aynı şekilde yaşayacaktır.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 221 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com