Depresyondan çıkamıyorum hep mutsuzum

Soru

Merhabalar. Biz 6 kardeşiz. ben 23 yaşındayım ve evin 5. kızıyım bir tane erkek kardeşim var. anne ile babamın arası pek iyi değildi hiçbir zaman. babamın iş durumları sebebiyle annem babamın hiçbir zaman doğru kararlar veremediğini söyler genelde aşşağılar sağlıklı bir iletişimleri yoktur. ben küçüklükten beri sevilmediğimi hisseder onunla ilgili yazılar yazardım. büyüdükçe erkek arkadaş aramaya başladım. birinin beni sevmesi hoşuma gidiyordu. unv. de bilgisayar mühendisliği okuyorum ve kendimi hep başarısız hissediyorum. mutlu değilim hayatımda biri olsun istiyorum. sürekli mutsuzum. yalnızlıktan bunaldım. kendimi anlatacağım sevildiğim bir yerde olmak istiyorum artık. bıktım hiçbir şey zevk vermiyor. hiçbir şey yapmak istemiyorum. sürekli ağlamak istiyorum. hayatımda biri olsun istiyorum. yanlış seçim yapmaktan da korkuyorum ne yapmam gerek lütfen yardım edin.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Sizde bu kalıplar çerçevesinde kendinizi değersizleştirerek içe kapanmışsınız. Yanlış seçim yapacak olsanız bile bu felaket bir durum değildir. Bu düşüncelerden sıyrılmalısınız. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak