dini obsesyonlar

Soru

gusül abdestinde çok vesveseye düşüyorum normalde neyin bozup neyin bozmayacağını anladım ama internet te okuduğum bir şeyi çok kafaya takıyorum orda bütün bu bilgilere karşı yazan bir şey var ya bu doğruysa demeden duramıyorum

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İnsanları rahatsız eden en zorlu takıntıların başında dini takıntılar gelmektedir. Çünkü işin temelinde kişinin inancı ve inandığı şeye ihanet etme veya uyamama durumu vardır. Uyulmaması durumunda kişi hem psikolojik hem de vicdanı olarak acı ve ızdırap yaşar.

  Bu tarz rahatsızlığın tedavisinde diğer OKB rahatsızlıklarında olduğu gibi bilişsel davranış terapileri uygulanır. Bazı durumlarda da terapi ile ilaç tedavisi birleştirilir. Bu tedaviler, hastaların korktukları şeyle yani belirsizlikle yüzleşmelerini içerir. Sizin durumunuzun anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla bu derece ağır olduğunu düşünmuyorum. İnternetten edindiğiniz bilgilere değil, sözune güvendiğiniz işin uzmanı olan bir kişiden bilgi alırsanız soru işaretleriniz giderilecektir. Buna ragmen devam ediyorsa ve başka konularda da aynı takıntıları yaşıyorsanız bir uzmandan destek almalısınız.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak