Düşündüğüm hastalığı hissediyorum

Soru

9 ay önce sürekli depresyonda olduğumu düşünüyordum. Ve bu düşünceyi kafamdan atamadım 2 ay ama sonra unuttum ve hayatım düzene girdi. Şuanda da yeni bi hastalık buldum derealizasyon ve sürekli bunu düşünüyorum 7/24 bu yüzden hastaymışım gibi hissediyorum. Hiçbir şey gerçek değilmiş gibi ya delirmiisem ve böyle bir yer yoksa bu insanlar yoksa diye düşünüp duruyorum ne yapıcam bilmiyorum. İli haftadır böyleyim. Sizce benim sorunum ne ne yapmalıyım?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bahsetmiş olduğunuz belirtiler patolojik bir durumunuzun olduğunu düşündürüyor. Netleştirmek için psikiyatrik muayene olmanızda yarar var. Kendisi gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Derealizasyon genelde bir savunma mekanizması şeklinde ortaya çıkar ve genelde de geçicidir. Kendinizi hatalı veya kusurlu olarak görmemeli, sizi üzen, strese sokan alışkanlıklarınızdan vazgeçmelisiniz. Ama en doğrusu bu süreçte bir uzmandan destek almak olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak