Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Duygularımı kontrol edemiyorum

Soru
0 görüntülenme
0

Erkek 17 Yaşındayım Ankarada oturuyorum.
Duygularımdan Emin olamıyorum
Aralık ayının ortalarında başladı ilk önce bazı şeylerden sıkılmaya başladım farklı şeylere yöneldim, kız arkadaşımla konuşmayı kestim, her mesaj attığında bir bahane bulup film falan izlemek istiyordum. Bu olaylar başlamadan önce çok güzel bir ilişkim ve hayatım vardı mutluydum. Bu davranışlarım ilişkiye zarar verdi ve ayrıldık çünkü duygularımdan emin olamıyordum. O kadar çok severken sevgimin bir anda böyle azalması çok saçma geliyordu, ayrıldıktan sonra 1 hafta normal stabil takıldım, sonra özlem vb. duygular başladı, ama sürekli duygularımı sorguluyordum emin olamıyordu, Bir an mutluyken aniden mutsuz oluyordum bu boyut gitgide büyümeye başladı suçluluk hissi geleceğe dair bir umudum kalmadı. Çok fazla uyumaya başladım çok yorgun bir ruh haline bölündüm, intihar etmek çok mantıklı geliyordu ama basit bir intihar istemiyordum,Aslında idam edilmek istiyordum, aslında hâlâ da istiyorum, eskiden ölümden korkan birisiydim şuan zerre korkmuyorum. Çevremde ki insanlar ne olduğuna anlam veremiyorlar, çok hassas çabuk sinirlenen biri haline geldim. Bir kaç araştırma yaptım ve psikiyatriye randevü aldım. Bu hastalık aslında bazı durumlarda hoşuma gidiyor ama çevremdekilere zarar veriyorum. Asıl olay kız arkadaşım, bazı durumlarda çok seviyorum ama bazen bir boşlukta gibiyim, sanki onu kandırıyormuşum gibi geliyor onu kendimden uzak tutmak istiyorum. Ama geceleri o kadar çok yanımda olmasını istiyorum ki bilemezsiniz. Bazen aklımdan çıkıyor “aklından çıkıyorsa sevmiyorsun” diyorum ama gidip onun kokusunun sindiği poları koklayınca “böyle yapıyorsan seviyorsundur” diyorum. Onun için iyileşmek istiyorum. Daha bir çok şey vartam anlatamıyorum tam bilgi veremiyorum, tek sorunum duygularımı kontrol edemiyorum istediğim insanları sevemiyorum.

Durumunuzla ilgili psikiyatrist ve psikologla görüşmenizde yarar var. Örtük bir depresyon yaşıyor olabilirsiniz. Depresyonda olan kişiler duyguları konusunda emin olamazlar. Bu bağlamda troid hormonu ve troid bezlerinizi de muayne ettirmenizde yarar var.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 119 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com