Ebeveyn rolü üstlenmiş çocukluk

Soru

iyi günler 20 yaşındayım ebeveyn rolü üstlenmiş bir çocukluk geçirdim ve bu konu hakkında araştırmalar yaptığımda etkilerinin hala üzerimde olduğunu fatk ettim bu konu hakkında ne yapabilirim, nasıl bir yol izleyebilirim,bir psikoloğa danışmama gerek var mıdır varsa bu konuyu psikoloğa nasıl danışabilirim ? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Konuyla ilgili bir psikoloğa danışmalısınız. Yaşadıklarınızı, şimdiki zamana olan etkilerini ayrıntılı şekilde anlatmanız gerekir. Duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Ebeveyn rolü üstlenmenize neler neden oldu? Öfke duymanıza sebep olacak durumlar yaşadınız mı? Bunları hep bilmek gerekir. Duygular bizi, deneyimlediğimiz duygunun türüne ve seviyesine bağlı olarak etkilerler. Güçlü duygular ve yaşanmışlıklar bizde iz bırakır. Bunları terapi sayesinde çözümleyebilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak