En büyük korkum

Soru

Ben 16 yaşındayım kızım küçükken cinsel saldırıya uğradım ve şimdi bir kitap okuyorum kırlangıç çığlığu diye ve daha önce de araştırdığım makaleler ve okuduğum diğer kitaplar doğrultusunda edindiğim bilgi tacizci olan insanların küçükkem tacize uğradığı yani küçükken tacize/istismara uğrayanlar büyüdüğünde bunları çocuklara uyguluyor bu da uzun bir süredir benim en büyük korkum haline gelmeye başladı sürekli ben de böyle olacağım diye korkuyorum hayattaki en büyük korkum bu olabilir nasıl geçirebilirim bunu

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öncelikle duygusal olarak sağlıklı ilerleyebilmek adına mutlaka bir psikoloğa gidip görüşmenizi öneririm. Çocukken yaşadığımız olayların geleceğimizde etkiler yarattığı doğrudur. Ancak bu herkeste aynı şekilde gözlemlenmez. Her bireyin olayı yaşama şeklide yorumlama şeklide farklıdır. Genelleme yapmak doğru olmaz. Bu konuda sizi karamsarlığa iten şeyin olayı değerlendirme şekliniz olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Sizde bu şekilde düşündüğünüz için korku hissediyorsunuz. Bu düşünceyi değiştirmek gerekir. Ancak bunu tek başınıza yapmanız zor o yüzden bir uzmanla görüşmenizi tavsiye ederim.

  Klinik Psikolog
  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak