Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

En büyük korkum

Soru
0 görüntülenme
0

Ben 16 yaşındayım kızım küçükken cinsel saldırıya uğradım ve şimdi bir kitap okuyorum kırlangıç çığlığu diye ve daha önce de araştırdığım makaleler ve okuduğum diğer kitaplar doğrultusunda edindiğim bilgi tacizci olan insanların küçükkem tacize uğradığı yani küçükken tacize/istismara uğrayanlar büyüdüğünde bunları çocuklara uyguluyor bu da uzun bir süredir benim en büyük korkum haline gelmeye başladı sürekli ben de böyle olacağım diye korkuyorum hayattaki en büyük korkum bu olabilir nasıl geçirebilirim bunu

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Öncelikle duygusal olarak sağlıklı ilerleyebilmek adına mutlaka bir psikoloğa gidip görüşmenizi öneririm. Çocukken yaşadığımız olayların geleceğimizde etkiler yarattığı doğrudur. Ancak bu herkeste aynı şekilde gözlemlenmez. Her bireyin olayı yaşama şeklide yorumlama şeklide farklıdır. Genelleme yapmak doğru olmaz. Bu konuda sizi karamsarlığa iten şeyin olayı değerlendirme şekliniz olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Sizde bu şekilde düşündüğünüz için korku hissediyorsunuz. Bu düşünceyi değiştirmek gerekir. Ancak bunu tek başınıza yapmanız zor o yüzden bir uzmanla görüşmenizi tavsiye ederim.

Klinik Psikolog
Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 1
Bilmem 2 sene 1 Cevap 147 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com