Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Endişe kaygi

Soru
6 görüntülenme
0
  • ben çok geçmişime takıntılıyım…bugünü yaşayamiyorum..hep günahlarımı düşünüyorum..bu yüzden sürekli endişeliyim..mutsuzum

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Yaşadıklarınızın ne olduğunu bilmiyorum ama sizde bıraktığı etkinin büyük olduğu anlaşılıyor. Kişinin, herhangi bir durumdan kurtulması için öncelikle onun farkında olması gerekir. Duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Kendi alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz.

Geçmişe takılıp kalmak veya en ufacık bir sıkıntıda geçmişle ilgili yorumlar yapmak kişide bağımlılık yapar ve adeta bir takıntı gibi her fırsatta zihninizi meşgul eder. Olumsuz düşünceleriniz dikkatinizi şimdiye vermenize engel olur. Önce problemli noktaları tespit sonra eyleme geçmelisiniz. Sonra sizi karamsarlığa iten olayları değerlendirme şeklinizi değiştirmeye çalışın. Yaşadığınız duyguya değil, size o duyguyu yaşatan olayın ayrıntılarına odaklanın.  Olaylara farklı açılardan da bakabilmek için çaba sarf edin. Kendinizi olumsuz düşünceler ile uğraşırken bulduğunuzda bu düşüncenin bana bir faydası var mı diye sorun kendi kendinize. Gelecek için hedefler belirleyin. Bunlar tek başınıza uygulamaya geçmeniz için kolay basamaklar olmayabilir. Bu nedenle bir uzmandan destek almanızı öneririm.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Nisanur 2 sene 1 Cevap 166 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com