Endişe kaygi

Soru
 • ben çok geçmişime takıntılıyım…bugünü yaşayamiyorum..hep günahlarımı düşünüyorum..bu yüzden sürekli endişeliyim..mutsuzum
0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Yaşadıklarınızın ne olduğunu bilmiyorum ama sizde bıraktığı etkinin büyük olduğu anlaşılıyor. Kişinin, herhangi bir durumdan kurtulması için öncelikle onun farkında olması gerekir. Duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Kendi alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz.

  Geçmişe takılıp kalmak veya en ufacık bir sıkıntıda geçmişle ilgili yorumlar yapmak kişide bağımlılık yapar ve adeta bir takıntı gibi her fırsatta zihninizi meşgul eder. Olumsuz düşünceleriniz dikkatinizi şimdiye vermenize engel olur. Önce problemli noktaları tespit sonra eyleme geçmelisiniz. Sonra sizi karamsarlığa iten olayları değerlendirme şeklinizi değiştirmeye çalışın. Yaşadığınız duyguya değil, size o duyguyu yaşatan olayın ayrıntılarına odaklanın.  Olaylara farklı açılardan da bakabilmek için çaba sarf edin. Kendinizi olumsuz düşünceler ile uğraşırken bulduğunuzda bu düşüncenin bana bir faydası var mı diye sorun kendi kendinize. Gelecek için hedefler belirleyin. Bunlar tek başınıza uygulamaya geçmeniz için kolay basamaklar olmayabilir. Bu nedenle bir uzmandan destek almanızı öneririm.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak