ERGEN PSİKOLOJİSİ VE ŞİDDET EĞİLİMİ

Soru

ERKEK 17 KONYA.Hocam benim kardeşim ile ilgili bazı sorunlarımız vra kendisi şuan 16 yaşında ergenlik zamanı içerisinde fakat çok agresif sigara alkol ve internet bağımlılığı çok fazla.Cinsel konulara ilgi duymaya başladı.Anne baba sözü dinlemeyor aksine anne ve babayı aileyi yok sayıyor.Küfür hakaret şiddet eğilimi var ve bunlar birleşince aile içerisinde ciddi sorunlar oluşturmaya başladı.Evden bizden habersiz çıkıyor okulu bıraktı ve biz bu konuda artık ne yapacağimızı bimiyoruz lütfen yardım eder misiniz

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Kardeşinizin bir uzman desteğine ihtiyacı var. Ergenlik döneminde olması nedeniyle bazı durumlar normal olabilir. Ancak sizin anlattıklarınız bunun çok ötesinde. Arkadaş çevresi onu çok etkiliyor olmalı imkanınız varsa bulunduğunuz semti değiştirin. Ona ilgisini çekecek yeni fırsatlar sunun. Ona karşı değil onun yanında olduğunuzu hissettirmeye çalışın.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak