Eşimi aşırı kiskaniyorum

Soru

Ben 11 yıllık evliyim eşimi kullanırdım ama bu 3 4 aydır  eşimi çok kiskanmaya başladım neden derseniz eşim sürekli telefonunu benden sakliyor  benim de aklıma sürekli beni aldatiyormu düşünceleri beynimi kemiriyor  eşim 3 4 aydır benden uzak  ve soğuk duruyor ne olur bana yardımcı olursanız çok  sevinirim

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Kıskançlık duygusu sevmekle bağlantılıdır. Ancak sahip olmakla da ilişkilidir. Ayrıca bu duygunun tetiklenmesi karşınızdakinin tavırlarıylada şekil alabilmektedir.  Rahatsız olduğunuz somut nedenler varsa bunları eşinizle konuşmalı birde ondan dinlemelisiniz. Aksi takdirde eşinizin her hareketine süphe ile yaklaşıp yanlış düşünceler gelistirebilirsiniz. Bu size ve evliliğinize zarar veren bir tutum olur ve özgüven eksikliği de yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden öncelikle yapılması gereken şey düşündüklerinizin dogruluk durumunu tespit etmek olmalı. Devamında atacağınız adımlar buna bağlı olarak gelişecektir.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak