Etrafındaki insanları kırıyorum

Soru

İyi günler yardımcı olursanız sevinirim

Anlık herhangi bir sorun yokken veya minimal bir sorunda ruhsal bir çöküntü oluşuyor.

Nefes almakta zorluk cekiyorım sıkca ooff püf yağıyorum nefesim yetmiyor sanki. Vücudumda gerilmeler… sessiz bir yerde  kalmak istiyorum  sessiz bir yere geçince konuyla alakasız radikal kararlar alıyorum. Rahatlamak için ağlamak istiyorum. Ağlayamıyorum bu beni çok çaresiz duruma sokuyor.  Ve dışardan o   esnada biri kalkıp güzel bir şey bile söylese durumuma acıdığını veya o ruh halinden çıkmam için öyle yaptığını düşünerek etrafındakileri kırmaya başlıyorum. Kırdıktan sonra bu beni fazlasıyla özlüyorum ama bana acıdıklarını düşünüyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öncelikle yaşınız ve cinsiyetinizi belirtmemişsiniz bunlar bizim için önemli. Ayrıca bu durumu ne kadar zamandır yaşadığınızı da bilmek gerekir. Ancak şunu bilmelisiniz ki insanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şeklidir. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri ya da bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Sizin de kendinizi değersizleştirme eğiliminde olduğunuzu düşünüyorum. Bu düşüncenin yerine daha işlevsel olan akılcı düşünceleri yerleştirmelisiniz. Ağlamak sizi rahatlatıyorsa bunu yapmalısınız. Ağlamanız sizin acınacak bir durumda olduğunuzu asla göstermez. Nasıl mutlu olduğumuzda gülüyorsak üzgün olduğumuzda da ağlamamız gayet normal bir süreçtir. Tüm bu yaşadıklarınız günlük hayatınızı etkiliyorsa bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak