Evcil Kedi ölümü

Soru

Merhaba. Bizim 2 yildir bakmakta oldugumuz bir kedimiz var . Kedimiz rahatsizligindan dolayı kötü durumda ve olme ihtimali yüksek. 13 ve 19 yaslarindaki çocuklarım kedimizi çok seviyorlar, tabiki bizde. Fakat ölmesi halinde bu acıdan dolayı psikolojilerinin bir hayli bozulacağını düşünüyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim. Teşekkür ederim.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Çocuklarınız ölümün ne olduğunu ve geri dönüşü olmadığını bilecek yaştalar. Kedinizin durumunun onlarında farkında olduğunu sanıyorum. Kedinizi kaybetme durumunuzda çocuklarınızın üzülmesine ve yas tutmasına izin vermelisiniz. Sizinle duygularını paylaşabilmeliler. Kayıp süreçlerinde bu duyguları yaşamak çok normaldir. Sizde kendi duygularınızı abartmadan onlarla paylaşmalısınız. Gerekirse onlarla ölüm üzerine açık ve net bir açıklama yaparak konuşmalısınız. Ancak bu yas sürecinin süresine dikkat etmelisiniz. Yaşanan kayıptan sonra aşırı koruyucu bir tutum göstermek yerine eski ilişkiler ve alışkanlıklar sürdürülmeye çalışılmalıdır. Onlara geleceğe yönelik konuşmalar yaparak biraz zaman geçtikten sonra yeni bir kedi edinebileceğinizi söyleyerek umut verebilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak