Evden çıkamıyorum

Soru

Sorunum ne bilmiyorum 2 3 yıldır evden çıkamıyorum 17 sene yaşadığım yerden taşındım daha yeni düzen kurmuşken başka yere gelmek beni üzüyor buraya geldiğim zaman ise benim için kötü olaylarla karşılaştım evden çıkmamaya başladım bakkal park arada kafe derken şimdi sadece bakkala gidiyorum oda sadece akşamları gidiyorum daha az insanla karşılaşıyorum diye perdemi bile açamaz oldum korkuyorum aşırı dikkatsizim asla bir işim tamamlayamıyorum hatta başlayamıyorum kafayı yiyorum galiba bilmiyorum

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Kaç yaşındasınız, cinsiyetiniz, kiminle yaşıyorsunuz, anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz, geçiminizi kim sağlıyor, taşındığınız yerde yaşadığınız kötü olaylar olarak adlandırdığınız durumlar neler tüm bunları bilmek gerekiyor. Alışkanlıklarınızı, rütinlerinizi, yaşadığınız yeri değiştirmek sizi bu yaşadığınız duygu durumuna sokmuş olabilir. Adaptasyon problemi yaşıyor olabilirsiniz. Ancak bunun süresi sizde uzamış ve depresyon tablosu ortaya çıkarmış. Kendinizi soyutlamaktan vazgeçmelisiniz. Yaşadığınız karamsarlıkların olayları değerlendirme şeklinizden dolayı ortaya çıkma ihtimali yüksek gözüküyor. Bu düşünce yapısını değiştirerek işe başlamalısınız.  Yaşadığınız sıkıntıları hafifletecek size iyi gelen yararlı etkinlikler bulmalısınız kendinize. Ancak anlattığınız tabloda bunu desteksiz şekilde başarmanız zor gözüküyor. Daha fazla vakit kaybetmeden bir uzmandan destek almalısınız.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak