Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Evden çıkamıyorum

Soru
6 görüntülenme
0

Sorunum ne bilmiyorum 2 3 yıldır evden çıkamıyorum 17 sene yaşadığım yerden taşındım daha yeni düzen kurmuşken başka yere gelmek beni üzüyor buraya geldiğim zaman ise benim için kötü olaylarla karşılaştım evden çıkmamaya başladım bakkal park arada kafe derken şimdi sadece bakkala gidiyorum oda sadece akşamları gidiyorum daha az insanla karşılaşıyorum diye perdemi bile açamaz oldum korkuyorum aşırı dikkatsizim asla bir işim tamamlayamıyorum hatta başlayamıyorum kafayı yiyorum galiba bilmiyorum

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Kaç yaşındasınız, cinsiyetiniz, kiminle yaşıyorsunuz, anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz, geçiminizi kim sağlıyor, taşındığınız yerde yaşadığınız kötü olaylar olarak adlandırdığınız durumlar neler tüm bunları bilmek gerekiyor. Alışkanlıklarınızı, rütinlerinizi, yaşadığınız yeri değiştirmek sizi bu yaşadığınız duygu durumuna sokmuş olabilir. Adaptasyon problemi yaşıyor olabilirsiniz. Ancak bunun süresi sizde uzamış ve depresyon tablosu ortaya çıkarmış. Kendinizi soyutlamaktan vazgeçmelisiniz. Yaşadığınız karamsarlıkların olayları değerlendirme şeklinizden dolayı ortaya çıkma ihtimali yüksek gözüküyor. Bu düşünce yapısını değiştirerek işe başlamalısınız.  Yaşadığınız sıkıntıları hafifletecek size iyi gelen yararlı etkinlikler bulmalısınız kendinize. Ancak anlattığınız tabloda bunu desteksiz şekilde başarmanız zor gözüküyor. Daha fazla vakit kaybetmeden bir uzmandan destek almalısınız.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Evkusu 2 sene 1 Cevap 217 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com