Fobiler

Soru

Merhaba yurtdışında yaşıyorum ve 37 yaşındayım. 7 hafta önce doğum yaptım. Daha önce televizyonda yüksek binaya çıkmış birilerini gördüğümde bile bakamadığım yükseklik korkum ve mr bile çektiremeyeceğim kapalı yerde kaşma korkum var. Ancak asansöre binmek ve uçağa binme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamıyorum. Son zamanlarda yamuk şekilli maddelere dokunamıyorum ve bakamıyorum. Örneğin; yer elması, taze zencefil veya budanmış ağaç. Bu durum hakkında ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Fobiler genelde bizlerin kendimizin oluşturduğu mantık dışı korkulardır. Fobilerinizden bilişsel davranışçı terapi yöntemleriyle kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ancak bu tek başınıza yapabiliceğiniz birşey değil. Bir uzmandan destek almalısınız. Size en uygun yöntemi belirleyerek süreci devam ettirecektir.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak