Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Gaslighting

Soru
0 görüntülenme
0

Merhabalar. 1.5 yıllık bir ilişkim var ve öğrenciyim. Sevgilimin bana gaslighting uyguladığını fark etmem için çok uzun bir süre geçmesi gerekmiş olacak ki 1.5 yılımı aldı. Bunu sevgilime uygun bir dille anlattım ve kabul etti farkında olmadan yaptığını söyledi ben bu durumu hem kendi açımdan hem sevgilimin açısından nasıl aşabilirim? Nasıl iyi olabiliriz çözüm yolu bulamıyorum?

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Duygusal manipülasyon yaşanan bir ilişkide, sizin ve karşınızdaki kişinin kişilik özellikleri önemli rol oynar. Manipüle eden bireyin yapısının benmerkezci olması, narsist kişilik özellikleri ve antisosyal davranış bozukluğu görülme sıklığı yüksek bulunmuştur. Buna karşılık, başkaları tarafından onay ve kabul görme ihtiyacı yüksek, olumsuz duygulardan kaçınan, hayır diyemeyen, özgüven eksikliği yaşayan, dış denetim odağına sahip bireyler manipülasyona daha açıktır. Bu durumda hem sevgilinizin hem kendinizin özelliklerini iyi çözümlemeniz gerekir. Eğer durumu karşılıklı olarak kabul ettiyseniz, değiştirmek için adım atmanız gerekir. Bu durumu çift terapisi alarak bilişsel davranışçı yöntemlerle çözebilirsiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
akillibirdeli 2 sene 1 Cevap 178 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com