Geçmiş geçmiyor

Soru

Merhaba. Ben 26 yaşında evlenmek üzere olan bir kadınım. Beni her zaman destekleyen bir ailem ve güzel bir işim var ancak son bir yıldır mutlu olmakta zorluk çekiyorum. Geçmişe saplandım kaldım. Yaptığım hatalar çok büyükmüş de günahlarımdan dolayı af olmayacağım ve dünyanın en kötü insanı benim gibi hissediyorum bazen hiç bir şeye layık olmadığımı hissediyorum. Aslında hataları ile yaşamayı öğrenmiş biriydim ama son bir yıldır nedense bende bu durum saplantı oldu. Bir yıl önce migren tedavisi için sibelium isimli ilacı kullandım bunun etkisi olmuş olabilir mi  sizce zihnimde bir yanılma durumu. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İnsanları rahatsız eden en zorlu takıntıların başında dini takıntılar gelmektedir. Çünkü işin temelinde kişinin inancı ve inandığı şeye ihanet etme veya uyamama durumu vardır. Uyulmaması durumunda kişi hem psikolojik hem de vicdanı olarak acı ve ızdırap yaşar. Bu tarz rahatsızlığın tedavisinde bilişsel davranış terapileri uygulanır. Kişide sucluluk, pişmanlık gibi takıntı yaratan düşünce kalıpları değiştirilerek yerine daha işlevsel mantıklı düşünceler getirilir. Bunun için bir terapistten randevu almalısınız. İlaçlarla ilgili soruları cevaplamıyoruz. Bunu bir psikiyatriste sorabilirsiniz.

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak