Gelecek Kaygısı ve özgüvensizlik

Soru

Merhaba hocam ben ezelden beridir özgüvensizim küçükken babamdan çok şiddet gördük hem fiziksel hem psikolojik bana hep sen yapamazsın derdi yada lafı oraya getirirdi ben güzellik uzmanlığı okudum ama kuaförde stajyerlik yaptım meslekten soğudum yapasım gelmiyor müşteriler bana Bi laf söylerse nasıl kendimi savunurum diye düşünüyorum bide o yüzden ve şuan gelecek kaygım var üniversite okumak istiyorum ama sırf okudum demek içinmi yoksa gerçekten istiyormuyum bilmiyorum LÜTFEN YARDIM EDİN…!

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bahsetmiş olduğunuz sorununuzu bir çok insan farklı durum ya da koşullarda yaşayabilmektedir. Bu tip sorunlar kişinin yaşam kalitesini oldukça düşüren durumlar yaratır. Sorununuzu ortaya çıkarabilecek bir den çok psikolojik neden olabilir. Küçüklüğünüzde beri yaşadığınız olaylar benlik saygınızı ve özgüveninizi sarsmış gözüküyor. Kendinizi değersizleştirme eğiliminden vazgeçmelisiniz. Ancak bu hatalı bir düşünce kalıbı bunu değiştirmelisiniz. Bilişsel davranışçı terapi yöntemleriyle sorununuz giderilebilir. Bu konuda uzman desteği almanız iyi olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak