Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Gereksiz ve ezik hissetmek

Soru
0 görüntülenme
0

Kendimi çok gereksiz ve ezik hissediyorum. Hiç insan yüzü görmek istemiyorum. Kendimi ifade etmekte çok zorlanıyorum ve toplu ortamlarda hep sessiz ve pasif kalıyorum. En küçük lafta kırılıyor ve alınıyorum.Konuşmak istemiyorum ve çok çabuk sıkılıyorum. Sürekli olumsuz dusunceler geliyor aklıma. En mutlu oldugum zaman dahi bir anda olumsuz dusunceler geliyor ve keyifsizlesiyorum. Aynı zamanda aileme çok bağlıyım. Onların en küçük bir durumlarında üzülüyorum.
Çok fazla sinirliyim en küçük şey sinirlenmeme sebep oluyor. Sürekli tek başıma kalmak istiyorum. Kimseye güvenemiyorum ve samimi arkadaslik kuramıyorum. Kendimi de hiç beğenmiyorum.Yemek yiyemiyorum. Sürekli başım ağrıyor ve sürekli uyumak istiyorum.Amaçlarım var ama amaçsızmış gibiyim.yapmam gereken her şeyi isteksizce yapıyorum ve hiç bir şeyden keyif almıyorum.Herşey boş geliyor.Aylardır böyleyim.Bir yere gitmeyi çok düşündüm ama o da çok boş geldi.Sanki çıkmaz bir sokağa girdim ve çıkamıyorum.

Yaşınızı ve sosyal durumunuzu paylaşmamışsınız. Yine de insanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 143 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com