Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Güvende değilim.

Soru
0 görüntülenme
0

Küçükken travma yaşamış olup da büyüyünce bunu unutmuş hiç yaşanmamış gibi hatırlıyor olabilir miyim? Bu mümkün müdür acaba? Sürekli olarak tehditkar adam yüzü ve gözleri görüyorum. Ve bir adamın sürekli beni izleyip takip ettiğini görüyorum. Yüksek sesle bana bağırılmasından korkuyorum. Karanlık ve geniş alanlardan da inanılmaz şekilde korkuyorum. Kendimi hiç güvende hissetmiyorum. Sürekli eşyaların renkleri veya cisimleri değişiyor. Bazen bunun gerçek olmadığını düşünüyorum. Çünkü kimse benim gördüklerimi görmüyor. Aynı odada ailemle televizyon izlerken bakış açımda hızla bir adam gölgesi geçip gidip kayboluyor. Aynı bakış açısında annem de oturuyor ama o hiç bir tepki vermiyor. Neden o benim gördüğümü görmüyor diye düşünüyorum? Bende bir problem olduğunu düşünmüyorum ama neden böyle? Ve ailem sürekli benim her şeyden korktuğumu söylüyorlar. Bu yaşadıklarımı onlara söyleyemiyorum. Bir kere söylediğimde bana inanmamışlardı. İlgi çekmek için yaptığımı sanmışlardı. Bu nedir? Lütfen açıklayın. İki kere bu konu hakkında psikiyatriye gitmiştim. Bir tanesi beni İzmir Ege Üniversitesi Psikiyatristine yönlendirmişti. Ve doktor aileme bir travma yaşamış olabileceğimi söylemiş. Daha sonra başka doktora gittiğimizde benim hiç bir şeyim olmadığını gayet normal olduğumu söylemiş ve ilgi çekmek için numara yaptığımı düşünmüş sanırım.

Anlatmış olduğunuz durumlar psikotik belirtiler kapsamında değerlendirilecek durumlardır. Başka bir psikiyatrise vakit geçirmeden muayne olmanız gerekmektedir.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 137 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com