Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Güvensizlik

Soru
0 görüntülenme
0

İnsanlara karşı güvenemiyorum insanlara soğuk davranabiliyorum her şeyi yanlış anlayabiliyorum. İnsanları bir hatada silip atıyorum afedemiyorum hep onlara karsı kin tutuyorum. Affetmekte zorlanıyorum kimseye güvenemiyorum.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Güvensizlik duygusu, aşırı otoriter, baskıcı bir ailede büyüyen bireylerde daha sıkça görülmektedir. Böyle bir durumunuz olabilir. Bazı zamanlarda da yaşamış ya da görmüş olduklarımız bizi etkiler ve hatalı düşünce kalıpları oluşturmamıza neden olur. Güvensizlik/ affedememek çok derin konulardır. İçinde üzüntü, hayal kırıklığı, öfke, kin, öç alma isteği, suçluluk gibi duygular barındırır. Yola devam edebilmek için bunları temizlemek gerekir. Affetmek yapılan şeyleri haklı görmek, üstünü örtmek, boşvermek değil; nedenleri ve sonuçları görmek, anlamak, yola daha özgür ve sağlıklı devam etmektir. Sürecin doğru şekilde bir şekilde yaşanması ve sonlanması gerekir. Eğer bu anlattıklarınız günlük hayatınızı etkileyip yaşam kalitenizi düşürüyorsa bir uzmandan destek almalısınız.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

 

Cevaplandı 0
Merve 2 sene 1 Cevap 167 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com