Güvensizlik

Soru

İnsanlara karşı güvenemiyorum insanlara soğuk davranabiliyorum her şeyi yanlış anlayabiliyorum. İnsanları bir hatada silip atıyorum afedemiyorum hep onlara karsı kin tutuyorum. Affetmekte zorlanıyorum kimseye güvenemiyorum.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Güvensizlik duygusu, aşırı otoriter, baskıcı bir ailede büyüyen bireylerde daha sıkça görülmektedir. Böyle bir durumunuz olabilir. Bazı zamanlarda da yaşamış ya da görmüş olduklarımız bizi etkiler ve hatalı düşünce kalıpları oluşturmamıza neden olur. Güvensizlik/ affedememek çok derin konulardır. İçinde üzüntü, hayal kırıklığı, öfke, kin, öç alma isteği, suçluluk gibi duygular barındırır. Yola devam edebilmek için bunları temizlemek gerekir. Affetmek yapılan şeyleri haklı görmek, üstünü örtmek, boşvermek değil; nedenleri ve sonuçları görmek, anlamak, yola daha özgür ve sağlıklı devam etmektir. Sürecin doğru şekilde bir şekilde yaşanması ve sonlanması gerekir. Eğer bu anlattıklarınız günlük hayatınızı etkileyip yaşam kalitenizi düşürüyorsa bir uzmandan destek almalısınız.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak