Hamile kalmak istiyorum

Soru

merhabalar 29 yaşındayım 4 yaşında kızım var 5 senelik evliyim ikinci kez anne olmak istiyorum hem kızım okula başlamadan yani arayı çok açmadan hem de kızımın benden kardeş istiyorum diye yalvarmaları üzerine ancak psikolojik olarak bu duruma hiç hazır değilim kendim 2.5-3 yıl kadar panik atak tedavisi gördüm anne olduktan sonra şu an eskiye göre daha iyiyim ancak bilmiyorum aynı şeyleri tekrar yaşama korkusu mu yoksa gerçekten anneliğe mi hazır değilim çözemedim yapamıyorum😔 lütfen yardım edin

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bebek sahibi olmak büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir. Siz sadece çocuğunuz istiyor diye kardeş yapmamalısınız. Sizin kendinizi hazır hissetmeniz önemli. Öncelikle kendi süreçlerinizi yoluna koymalısınız. Eğer anne bebek sahibi olmak konusunda olumsuz düşünceler sahipse, alınan karar tekrar gözden geçirilmelidir. Bu nedenle eşlerin bebeği isteyip istemediği, ekonomik anlamda, psikolojik anlamda, fiziksel ve sosyal anlamda hazır olunmasına dikkat edilmeli ve buna göre en doğru karar verilmelidir. Bu konuda en doğrusu yüzyüze bir uzmandan destek almanız olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak