Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Hasta mıyım psikolojisi?

Soru
31 görüntülenme
0

Merhabalar, 28 yaşında bir erkeğim.
AIDS oldum mu korkusuyla, psikolojim altüst oldu.
Cinsel ilişkiden şuan toplamda 150 gün geçti ve farklı zamanlarda toplamda 4 adet HIV testi yaptırdım. Sonuç olarak hepsi negatif. Ne kadar negatif sonuçlar çıksada bir türlü aklımdan atamıyorum. Kendimce sürekli hastalık belirtilerini yaşıyor gibiyim. Şimdi de değerler eskiden 0.068 vs çıkarken son yapılan testte 0,124 çıktı. Sonuç negatif ama değer yükselince hala içimde bir panik var. Bunu bir türlü kafamdan atamıyorum. Nasıl bir öneriniz olabilir?

Merhaba, sorununuzu anlatırken kullanmış olduğunuz ifade şeklinden fazlaca gergin olduğunuz düşüncesi oluşuyor. Takıntınızla ilgili bilinç alanında olmayan genellikle de mantıklı gözükmeyen şeyler olabilir. Bunlar hatalı inanışlar olarak adlandırılır. Bu inanışları rasyonel olanlarla yer değiştirmeyi öğrenmelisiniz. Nedenlerden daha çok sorun olan durumun düzeltilmesi için davranışçı terapi uygulayan bir uzmandan destek alabilirsiniz. Kısa sürede sorununuz çözülecektir.

Konuşma Devam Ediyor 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 180 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com