Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

‘HAYIR’ diyemiyorum

Soru
0 görüntülenme
0

Merhaba hocam ben 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Özellikle arkadaşlık ilişkilerimde çoğu zaman istemediğim halde bir takım tekliflere aslında istemediğim halde reddedemiyorum. Bu davranışım yüzünden bazen çok yorulduğumu hissediyorum. Nasıl bir yol haritası izlemeliyim?

Merhaba, hayır diyememek psikolojik bir rahatsızlık değil de psikolojik rahatsızlıklara sebep olabilecek bir durumdur. Yıllar boyu hayır diyemediği için depresyona giren kişiler de vardır. Sizin anlattığınız tabloda buna yakın gözüküyor. Hayır dediğinizde karşı tarafından kabul görmeme, dışlanma, kendinizi değersizlestirme gibi hatalı inanışlarınız olabilir. Bu inanışları rasyonel düşüncelerle değistirmeye başladığınız noktada hayır demekte bu kadar zorlanmadığınızı görmeye başlayacaksınız. Bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 143 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com