Her şeyden çabuk sıkılıyorum

Soru

Her seyden cabuk vazgeciyorum sonuna kadar çabalayamıyorum. Bir karar alıyorum uygulayamıyorum bu hayatımda başarısızlıklara neden oluyor. Bir karar aliyorum baslamak icin icimden heves gelmiyor bosver diyip yatiyorum hep ya da bir hevesle baslasam bile sonuna kadar devam edemiyorum. Yaklasik 3 senedir boyle ve bu yuzden ne duzgun bir isim ne duzgun bir iliskim ne dogru durust bir hobim yok hayatimda. Ne yapabilirim bunu aşmak icin. Kendime hedefler koyup nasil basarabilirim

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bu sürecin 3 yıldır devam ettiğini söylüyorsunuz, bu uzun ve müdahale edilmesi gereken bir süre. Bahsettiğiniz belirtiler günlük yaşamınızı işlevsiz hale getirecek, yaşam kalitenizi düşürecek semptomlar. Bu duruma neden olan olayları, bulmalısınız. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bunlar kişinin geliştirmiş olduğu hatalı düşüncelerdir. Sizi karamsarlığa iten de bu düşünceler olabilir. Olaylara farklı açılardan da bakabilmek için çaba sarf edin. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Motivasyona ihtiyacınız olduğunu görüyorum. Uzun vade de sonuç alacağınız durumlarda motivasyon kaybı yaşamanız normal bir durum. Bu tarz uzun süreçlerde kendinize daha kısa vadeli hedefler koyabilirsiniz. Gerekirse bunları somut hale getirip yazıya dökün. Kendinize ödül ceza yöntemi uygulayabilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak