Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Her şeyden çabuk sıkılıyorum

Soru
0 görüntülenme
0

Her seyden cabuk vazgeciyorum sonuna kadar çabalayamıyorum. Bir karar alıyorum uygulayamıyorum bu hayatımda başarısızlıklara neden oluyor. Bir karar aliyorum baslamak icin icimden heves gelmiyor bosver diyip yatiyorum hep ya da bir hevesle baslasam bile sonuna kadar devam edemiyorum. Yaklasik 3 senedir boyle ve bu yuzden ne duzgun bir isim ne duzgun bir iliskim ne dogru durust bir hobim yok hayatimda. Ne yapabilirim bunu aşmak icin. Kendime hedefler koyup nasil basarabilirim

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Bu sürecin 3 yıldır devam ettiğini söylüyorsunuz, bu uzun ve müdahale edilmesi gereken bir süre. Bahsettiğiniz belirtiler günlük yaşamınızı işlevsiz hale getirecek, yaşam kalitenizi düşürecek semptomlar. Bu duruma neden olan olayları, bulmalısınız. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bunlar kişinin geliştirmiş olduğu hatalı düşüncelerdir. Sizi karamsarlığa iten de bu düşünceler olabilir. Olaylara farklı açılardan da bakabilmek için çaba sarf edin. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Motivasyona ihtiyacınız olduğunu görüyorum. Uzun vade de sonuç alacağınız durumlarda motivasyon kaybı yaşamanız normal bir durum. Bu tarz uzun süreçlerde kendinize daha kısa vadeli hedefler koyabilirsiniz. Gerekirse bunları somut hale getirip yazıya dökün. Kendinize ödül ceza yöntemi uygulayabilirsiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Rose 2 sene 1 Cevap 469 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com