her seyin istediğim gibi olması

Soru

22 yaşında üniversite öğrencisiyim. Ailevi ve maddi bir sıkıntım yok. Düzenli biriyim.Tanıyanlar beni gayet iyi bilirler.
AMA bu durum her şey istediğim gibi giderse aynı kalıyor. İstediğim bir şey olmayınca, istemediğim bir seyi yapmak zorunda kalınca veya planım dışına çıkıldığında birden huysuzlanıyorum sinirleniyorum sonra pişman olsamda agzımdan çıkan lafları ve yaptıgım hareketleri geri alamıyorum.Sonrasında utanıyorum. Bu durumu nasıl duzeltirim?
tesekkürler kolay gelsin

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Anlattığınız tabloda irrasyonel düşünce kalıpları geliştirdiğinizi görüyorum. İstediğiniz olamadığı durumları felakete dönüştürme eğilimindesiniz. Rahatsız hissetmeye katlanamıyorsunuz. Bunlar hatalı inanışlardır. Durdurmayı, değiştirmeyi denemelisiniz. Ancak bunu tek başınıza yapmanız mümkün değil bu konuda Rasyonel Duygucu Davranışçı bir terapistten destek almalısınız. Bu yaklaşımı öğrenebilirseniz problemli olay ve durumlarla başa çıkma becerilerini kazanabilirsiniz

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak