Hissizleştim

Soru

Merhabalar. Ben 19 yaşıma yeni girdim. Bu sene üniversite kazandım ve okuyorum. Okul başlarken başında dişlerimin ortodonti tedavisi bitti, sahil kenarında istediğim bir bölüme gidiyorum, arkadaşlar edindim, çok değer verdiğim ve değer gördüğüm bir erkek arkadaşım oldu, bankada param birikti ve her şey yolunda gitti. Ama anlamadığım bir sebeple 2019 itibariyle bazı değişiklikler yaşadım, iştahta azalma, sürekli mutsuzluk, sürekli erkek arkadaşıma ihtiyaç duyma, yorgunluk, isteksizlik… Aslında tam aksine enerjik bir yapım var normalde ve hala öyleymiş gibi davranmaya devam ediyordum. Ancak bu sıralar fark ettim ki ben Bayadır rol yapıyorum. Mesela çok pahalı ve Bayadır isteyip ulaşamayacağım bir hediye alındı ancak bu beni yeterince heyecanlandırmadı. Rol yaptım sadece. Bir şey hissetmedim sanki o sıradan bir şeymiş gibi. Sorun şu ki normalde sıradan şeyler bile hediye olduğunda beni mutlu eder. Aşırı iştahsızım, dışarı çıkıp gezesim yok. Tek yaptığım aktivite tek bir arkadaşımla gezmek ya da erkek arkadaşımla buluşmak. Anlamıyorum bunun sebebi ne ve bu bana çok kötü hissettiriyor. Nankörlük yaptığımı fark ediyorum ancak elimden bir şey gelmiyor. Lütfen yardımcı olun.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Hayatınızdaki olumlu noktalara odaklanın pozitif psikoloji ile ilgilenin. Tekrar size iyi gelecek, kendinizi değerli hissettirecek aktiviteler yapın yeni çevrelere girin. Bir uzmandan terapi desteğide alabilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak