Hissizlik

Soru

20 yasinda bir universite son sinif ogrencisiyim. Bir şey hissedemiyorum. Sevdiklerimden uzaklasiyorum. Istemsizce kiriyorum onları ama üzülmüyorum aile bireylerimden biri hasta oldu ilgilendim ama bir his yok. Dışarı çıkmak istemiyorum. Sadece uyumak istiyorum acikmak yemek yemek bile zor geliyor. Gelecek ile ilgili hiçbir şey düşünmüyorum. Insanlara asla güvenmiyorum. Bir otobüse binerken bildiğim çok kez gittiğim yere bile giderken çok kez kontrol ediyorum. Insanlar içinde kendimi rahatsız ve benligimden uzaklaşmış hissediyorum bir psikologla gorusme li miyim?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Bahsetmiş olduğunuz belirtiler patolojik bir durumunuzun olduğunu düşündürüyor.  Öncelikle bir psikiyatristle görüşüp durumunuzla ilgili bir tanı aldıktan sonra psikoloğa gidip terapi almalısınız. Bu durumun ne zamandır sürdüğü önemli. Eğer stresli bir dönemden geçiyor ve onun etkisiyle bunları yaşıyorsanız geçici olma ihtimali yüksek ama aksi bir durumda giderek kendinize yabancılaşmanıza neden olacaktır.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak