Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

İnfertilite

Soru
0 görüntülenme
0

Merhaba 31 yaşında bir bayanım. 7 yıllık evliyim. 4 yıldır çocuk isteği ile 2 aşılama, 5 tüp bebek yaptırdım. İki kez hamilelik yaşadım ve kalpleri durdu. Son yani 5. tüp bebek tedavimin sonundayım bu da tutmadı,yine olmadı. Öğretmenim, okula tekrar dönmek istemiyorum. İnsanların yüzüne bakmak istemiyorum. Artık açıklama falan yapacak gücüm yok. Tedavinin sonucu ne oldu diye soranlara tek bir kelime “tutmadı” diyecek gücüm bile yok. Öğrencilere verecek bir şeyim kalmadı. Aklımı toparlayamıyorum. İki kelimeyi yan yana getiripte öğrencilere bir şey anlatamıyorum. Evde 24 saat yatıp uyumak istiyorum. Çıkmazdayım, dayanamıyorum, duramıyorum, beynim, iç sesim hiç susmuyor. Uyuyup bir daha uyanmak istemiyorum. İnsan içine çıkmak istemiyorum. Ortadan kaybolayım herkes beni unutsun istiyorum. Her şeyden vazgeçeyim diyorum ama vazgeçecek gücüm de yok. Ya pişman olursam artık yaş açısından da kritik döneme giriyorum. Dönüşü olmayan bir yol. Çıkmazdayım. Ne istediğimi bilmiyorum. İnsan beyni bir şeyi gerçekten tam olarak istemiyorsa vücudu da ona göre mi tepki verir. Acaba ben çocuk sahibi olmayı yeterince istemiyorum da bu yüzden mi vücudum tüp bebeği kabul etmiyor. Ya tutunma olmuyor ya da benim vücudum bebeğin atan kalbini durduruyor. Beynim bu kadar güçlü olabilir mi.Bebeğin tutunmasını engelleyecek kadar güçlü olabilir mi? Düşünmekten başım ağrıyor. Çıkar bir yol istiyorum.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Yaşınız henüz çok genç belki farklı bir kaç doktora gidip onlarında fikirlerini alabilirsiniz tüp bebek ile ilgili.  Ama sonuç ne olursa olsun bunun sizin suçunuz olmadığını bilmelisiniz. Karamsar ve depresif bir ruh hali içinde olduğunuzu görüyorum. Okula gidip işinize devam etmelisiniz. Geliştirdiğiniz hatalı düşünce kalıplarından sıyrılmalısınız. Bunlar size zarar verir. Kendinize daha akılcı düşünce kalıpları geliştirin. Ama bunu yaparken bir uzmandan destek almalısınız çünkü günlük hayatınızın ciddi biçimde etkilendiğini anlıyorum.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 130 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com