Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

intihara meyilli olmak

Soru
30 görüntülenme
0

Merhaba, ben 21 yaşında bir erkeğim
İntihara meyilli bir insanım. Bu düşünce bende depresyondan dolayı çıkmıyor gibi. Sadece hayatta kalmayı uzatmak bana çok gereksiz geliyor. Tıpkı yemek yediğimiz sofradan doyunca kalktığımız gibi, doyduktan sonra uzatmak lüzumsuz. Sizce intihar düşüncesi hep tedavi gerektiren bir durum mu, bir insan rasyonel bir şekilde intiharı düşünemez mi? İnançlı bir insan değilim ve felsefeyle ilgiliyim. Tarihe baktığımızda intihar eden ya da bu düşünceye sıcak yaklaşan bir sürü filozof olduğunu görüyoruz. Bu insanlara tedavi olmaları gerekmiş diyebilir miyiz?

Merhaba, öncelikle intihar aklınıza geliyorsa mutlaka bir psikiyatriste gidip ilaç kullanımına başlamalısınız. Bilişsel olarak düşünceleriniz üzerinde biraz daha aktive olup düşünce gücünüzle duygularınızı yönetmeniz gerekiyor. Hayatta kalmanın gereksiz olduğunu size düşündüren nedenleri bulup buradaki inanışları değiştirmelisiniz. Sıkıntılarınızın bir görünen sebepleri bir de görünmeyen psikolojik sebepleri vardır. Bunları anlayabilmek için bir psikolog size yardımcı olacaktır. İntihar yani oz kıyım normal olarak kabul edilecek bir davranış biçimi değildir.

Konuşma Devam Ediyor 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 180 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com