Kararsizlik

Soru

Merhabalar. Ben 24 yaşında 2 yılına yaklasan ve evlilige dogru adim atan nisanli bir kizim. Bundan 2 yıl once 5 yıllık iliskimi bitirdim. Onunla her yönden uyumlu bir cifttik. Ama suan nisanlı olmama ragmen onu bir turlu aklımdan atamiyorum. Onu unutamiyorum. Onunla da olmaz onsuz da olmaz diyorum. Bircok sorun yasadik ve birbirimizi oldukca kırdık.  Ama bu zamana kadar benden asla vazgecmedigini görüyorum.  Bu bir pismanlik mi yoksa sevgimi bilmiyorum. Isin garip tarafı benimde icimde hala ona karsı olan duygularin surekli gündeme gelmesi. Ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Nisanlim cok iyi biri. Ve onda olmayan bir cok guzel davranisi sayesinde ona ısınıp bu yola cikmaya karar verdim. Lakin aklimdan eski sevgilimi atamiyorum. O da beni atamiyor ve hala dönmemi istiyor. Korkum evlendigimde de onu kalbimin bir kosesinde yasatiyor olmak ve bunun evliligime yansimasi. Sizce ne yapmaliyim. Bunun psikolojik yorumu nedir. Kendimi cok caresiz hissediyorum. 5 yıl cok zor ama sevgi dolu gecti. Bana bir öneriniz olur mu . Saygilarimla..

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Yaşadığınızın tam olarak aşk mı takıntı mı olduğunu ayırt etmek gerekir. Aşk ile takıntılar arasında benzerlikler gorulur. Ne kadar güzel bir ilişki yaşadıysanız ayrılığınızda o denli zor olur. Ancak üzerinden 2 yıl geçmiş bir ilişkiden bahsediyorsak ve suan nişanlıysanız  kendinizle yüzleşmeniz gerekir. Aksi takdirde  eski ilişkideki hataların tekrarlanmasına neden olabilir. Ciddi bir kararın öncesindesiniz yanlış atılacak bir adım hem sizi hem nişanlınızı mutsuz edebilir.

  Klinik Psikolog
  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak