Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Kendimden şüphe ediyorum

Soru
6 görüntülenme
0

Henüz 16 yaşındayım sosyal medya hesaplarımda bikinili şortlu vs. gibi fotoğraflar paylaştığım için toplum tarafından çok tepki alıyorum ağza alınmayacak iftiralara ve hakaret küfür tarzı çirkin sözlere maruz kalıyorum. Aslında giyim tarzımı veya paylaştığım fotoğrafları beğeniyorum ama bazen topluma göre aykırı giyim tarzına sahip olan kadınları görünce iğreniyorum onların teşhirci kadınlar olduğu kanaatine varıyorum ve kendi kafamda güzel giyimi teşhircilikten ayıran çok ince bir çizginin olduğunu düşünüyorum. Bu tür teşhirci diye adlandırdığım kadınları görünce “acaba ben de bu kadınlar gibi teşhirci miyim” diye düşünüyorum fakat teşhirci olup olmadığımdan hiçbir zaman emin olamıyorum bir zamandan sonra kendimden nefret etmeye başlıyorum derin bir çıkmaza giriyorum ve bu konuyu uzun süreler boyunca düşünüyorum bazen düşünmeyi kesip tekrar mutlu olmaya başladığım zamanlar oluyor ama kısambir süre sonra bu düşünceler tekrar kafamı kurcalıyor ve tekrar kendimden nefret etmeye başlıyorum. Bazen teşhirci bir kız olduğumu kendi kafamda kesinkes reddediyorum ama bazen de bunun üzüntüyle farkına varıyorum kendi kafamda kurduğum ikilemler beni insanların hakkımda söylediklerinden çok daha fazla incitiyor çünkü kendimi tanıyamıyorum nasıl bir insan olduğumdan emin olamıyorum teşhirci olmak istemiyorum ve böyle bir kız olup olmadığımdan kesinlikle emin olamıyorum lütfen yardım edin kendimi çok kötü hissediyorum ne yapmalıyım?

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Durumla ilgili geliştirmiş olduğunuz düşünceler kendinizi değersizleştirme eğilimine girmenize neden olmuş. Giyim tarzından ve kişisel kararlarından herkes kendisi sorumludur. Ancak bazı toplum kuralları bizleri bazı kararları alırken dikkatli olmamız gerektiği konusunda yönlendirir. Eğer siz paylaşmak istiyorsanız bu sizin tercihiniz. Ancak bu durumda sizinle aynı fikirde olmayanları karşınıza alacağınızı bilmelisiniz.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 320 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com