Kendime güvenim yok

Soru

İlk önce kendimden bahsedeyim 17 yaşımdayım 18’e girmeme 4 ay var arkadaşlarımdan hep büyük durdum hayatım boyunca 8 sınıfta kimsenin sakalı yokken benim tamamen olmasada sakalım dahi çıkıyordu bana şuan 20 23 yaşında durduğumu söylerler ben hayatım bounca kilolu uzun biri oldum her yönden dalgada geçtiler ben hiç umursamadım neyse sadede geleyim.
Ben şu ana kadar kimseyle flörtleşmedim bile. Birisiyle 3 yıl önce konuştum ve reddedildim. Hep kendime suç buldum büyük durduğum kilolu olduğum için falan ve bi kızla konuşacağım zaman utanıyorum ne bilim kendimi net ifade edemiyorum. Ne yapmalıyım sizce düşündüklerim doğrumudur?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Karşı cinsten ilgi beklemeniz, partner isteğiniz çok normal duygular. Ait olmak insanın en temel ihtiyaçlarındandır. Reddedilme duygusu bizi duygusal ve hassas biri haline dönüştürür. Ancak olaylar karşısında bizi karamsarlığa iten nedenler olayları değerlendirme şeklimizdir. Hatalı inanışlar geliştiririz. Sizde kendinizi değersizleştirme eğilimine girmiş olduğunuz açık. Kendinizi koşulsuz şekilde kabul etmeyi öğrenmelisiniz. Reddedilmekten korkmayın. Bu asla sizin değersiz olduğunuz anlamına gelmez. Güçlü yanlarınızı, potansiyelinizi, sahip olduğunuz tüm iyi şeyleri düşünün. Kendiniz hakkında olumlu düşünün. Eğer sosyal beceri eksiklikleriniz varsa kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Daha çok insanla tanışın daha çok çevre yapın, yeni ortamlara girin, kurslara yazılabilirsiniz. Eğer kendinizi kötü hissediyor ve bu durum günlük hayatınızı etkiliyorsa terapi desteği alabilirsiniz, daha hızlı sonuç alırsınız.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak