Kendimi çok yalnız hissediyorum

Soru

Merhaba ben 19 yaşındayım. Lise hayatımda arkadaşlıklarım kötü gitti yani başta herkesle iyiyken sonra herkes benden uzaklaştı öyle olunca da ben de herkese kendimi kapattım benden uzaklaşmayan insandan bile uzaklaştım ki sene boyunca kimseyle konuşmadım bile şimdi arkadaşlıklarım düzeldi ama ne olursa olsun böyle bi sorun olunca hatalı olarak hep kendimi görüyorum ve uzaklaşıyorum herkesten insanlarla ilk iletişimi kurmakta zorlanıyorum sonrasını ilerletebiliyorum ama malesef ilk iletişimi kuramıyorum hep başkalarından adım bekliyorum bi türlü düzeltemiyorum kendimi bi tartışma olsa da geri adım atamıyorum ve yine içime kapanıyorum ne yapmalıyım?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bunlar kişinin geliştirmiş olduğu hatalı düşüncelerdir. Sizi karamsarlığa iten de bu düşünceler olabilir. Kendinizi değersizleştirme eğilimine girmiş olduğunuz açık. Kendinizi koşulsuz şekilde kabul etmeyi öğrenmelisiniz. Güçlüğü yanlarınızı, potansiyelinizi, sahip olduğunuz tüm iyi şeyleri düşünün. Kendiniz hakkında olumlu düşünün. Eğer sosyal beceri eksiklikleriniz varsa kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Daha çok insanla tanışın daha çok çevre yapın, yeni ortamlara girin, kurslara yazılabilirsiniz. Olaylara farklı açılardan da bakabilmek için çaba sarf edin.

  Düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu konuda bir uzmandan destek alabilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak