? – Kendimi iyi hissetmiyorum, Ne istediğimi ne istemediğimi bilmiyorum

Soru
 • Kendimi iyi hissetmiyorum hergün daha mutsuz olduğum bir güne uyanıyorum tabi bunda yaşadıklarımın payı da olabilir bilmiyorum ama bu süreç uzun zamandır devam ediyor . Ne istediğimi ne istemediğimi bilmiyorum . Sevdiğim insanları fazlasıyla kırıyorum . Kimsenin beni anlamadığını kimsenin beni sevmediğini düşünüyorum küçüklükten beri hep bu duygu vardı aslında . Sürekli yatıyorum kendimi öldürme fikri çok cazip geliyor en basit örneği ne zaman basit bir pencere camı ya da balkon görsem kendimi attığımı hayal ediyorum . Çok yalnızım konuşacak kimsem yok . Ki olsa bile herkes gibi oda beni anlamaz ve önemsemezdi. Sürekli insanların bana birşeyleri yapmamı söylemesinden benim hayatımı yönlendirmelerinden ve hatalarımı yüzüme vurmalarından çok sıkıldım . Bu aralar normalde önemsiz şeyleri büyütmeye başladım herşey gözüme batmaya başladı her ses .. en ufak ses çıldırmaka sebep oluyor . Ve bu aralar korkuyorum aslında korkmamı gerektirecek hiçbirşey yok ama sürekli sanki beni takip eden biri olduğunu düşünüyorum tek kalıyorum ve bu durumu dahada etkiliyor .Kafayı yemekten korkuyorum herşeye zarar vermeye başladım başta kendime .. benim neyim var
0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öncelikle kendinizi öldürme düşünceleriniz sebebiyle mutlaka bir psikiyatriye gitmelisiniz. Kontrolünüzü giderek kaybetme ihtimaliniz var. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bunlar kişinin geliştirmiş olduğu hatalı düşüncelerdir. Sizi karamsarlığa iten de bu düşünceler olabilir. Kendinizi değersizleştirme eğilimine girmiş olduğunuz açık. Kendinizi koşulsuz şekilde kabul etmeyi öğrenmelisiniz. Güçlüğü yanlarınızı, potansiyelinizi, sahip olduğunuz tüm iyi şeyleri düşünün. Kendiniz hakkında olumlu düşünün. Eğer sosyal beceri eksiklikleriniz varsa kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Daha çok insanla tanışın daha çok çevre yapın, yeni ortamlara girin, kurslara yazılabilirsiniz. Olaylara farklı açılardan da bakabilmek için çaba sarf edin.

  Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bir de bunlara intihar düşüncesi ekleniyorsa mutlaka ailenize durumdan bahsetmeli ve bir psikiyatri uzmanından destek almalısınız. Size ilaç verebilir, eş zamanlı olarak terapi desteğide alırsanız çok daha faydalı olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak