Kendimi iyi hissetmiyorum

Soru

Kendimi iyi hissetmiyorum hep yalnız hissediyorum. Arkadaşlarımın yaninda komik ve mutlu olarak gözüksem de eve gelince herhangi bir sebeple hüngür hüngür ağlayabiliyorum. 2 yıldır tanımadığım birinin ölümüne de sebepsiz şekilde ağlayabiliyorum. Sebebi ne olabilir bana yardimci olabilir misiniz?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Sürecin ne kadar süredir devam ettiği ve yaşınız önemli noktalar değerlendirme yaparken. Kişinin, herhangi bir durumdan kurtulması için öncelikle onun farkında olması gerekir. Duygusal olarak bastırdığınız olay, durum veya kişiler var mı? Kendi alanınızda bloke ettiğiniz ya da etmeye çalıştığınız şeyleri gözden geçirmelisiniz. Kendinizi iyi hissettiğiniz bir an mı yok ? Sizi mutsuzluğa götüren sebepleri bulup çözüme kavuşturmak gerekir. Bahsettiğiniz belirtiler günlük yaşamınızı işlevsiz hale getirecek, yaşam kalitenizi düşürecek semptomlar. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bunlar kişinin geliştirmiş olduğu hatalı düşüncelerdir. Sizi karamsarlığa iten de bu düşünceler olabilir. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak