Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Kendimi küçük görüyorum Lütfen yardımcı olun

Soru
1 görüntülenme
0

23 yaş, kadın, İstanbul

Bunun nedeni yakın çevremin davranışları. Beni küçümseyici tavırlar, sen yapamazsın edemezsinler. Senden zaten onu yapmanı beklemiyoruz demeler. Oysa birçok şeyi başardığımı düşünüyorum. Üniversite mezunuyum, iyi bir hayatım var. Fakat insanlardan soğuduğum için hiçbir ortama girmiyorum, dışarı çıkmıyorum. Hayattan keyif alacak en ufak bir aktivitem yok. Yapacak gücüm de yok. Arkadaşlarımla bağımı kopardım. Sürekli evde oturmak ya da uyumak istiyorum. İnsanların söyledikleri bana batıyor. 39GwAQ7PeH7fJTFa4DXguurfn7GULq2pTsSanki kalabalık ortamlarda beni kimse görmüyor, kimse benim oradaki varlığımı saymıyor (ailem dahil). Kendimi çok yalnız hissediyorum. Bunlara üzülüyorum, içime atıyorum, birisi bir şey dediğinde kendimi savunamıyorum. Sonra da titreme geliyor, ağlıyorum. Ağlamalarımı da durduramıyorum boğulacak gibi oluyorum. Lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım?

Bir uzman desteği alırsanız kısa sürede olumsuz benlik algınızdan ve kişilik yapınızda oluşan deformasyondan kurtulabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz durum ikincil bir psikolojik sorun da oluşturmuş gibi. Ruhsal durumunuz depresifleşmeye başlamış. Bu durum daha fazla ilerlemeden destek almaya başlarsanız daha kısa sürede toparlanırsınız.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 175 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com