Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Kimseye İnanamıyorum

Soru
7 görüntülenme
0

Merhabalar. Yaşım 18. Kimseye inanamıyorum. Söyledikleri sözlerde hep bir yalan varmış gibi hissediyorum ve somut bir belge ya da sözünü kanıtlayacak bir şey görmediğim sürece bu hissiyattan kurtulamiyorum. Yaptığım hatanın farkındayım. ‘Doğru söylüyor, inan artık.’ desem de kafamdaki düşünceler geçmiyor. Delirecek gibi oluyorum. Kendime sinirleniyorum.

Düşünsel yapımızda zaman zaman işlevsiz durumlar söz konusu olabilmektedir. Sizin durumunuzda da benzer bir durum oluşmuş gözüküyor. Burada odaklanmanız gereken nokta karşıdakinin ne söylediğinden çok sizin bu söyleneni nasıl değerlendirdiğinizdir. Bu değerlendirmelerin bozuk ya da çarpık olaması kişiyi yanlış ya da işlevsiz çıkarımlara götürmekte ve duygusal olarak rahatsız hissetmelerine neden olmaktadır. Özetle düşünce yapınızda fonksiyonel olmayan yani işinize yaramayan yapılar olduğunu ve bunların değişmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 143 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com