Kıskançlık

Soru

Sevgilime karşı çok muhafazakâr ve kıskancım örnegin normal arkadaşı olmasına izin vermiyorum kısa ve dar giyinmesine müsade edemiyorum katlanamıyorum.  Buda tartışmaya yol açıyor ben böyle büyüdüm alışmışım atlatamıyorum

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Ailenizden bu şekilde gördüğünüzü anlıyorum. Ancak karşınızdakinden de bu yaklaşımda olmasını beklemek ona haksızlık olur. Kıskançlık duygusu sevmekle bağlantılıdır. Ancak sahip olmakla da ilişkilidir. Partnerinizle konuşarak bunu aşmaya çalışabilirsiniz. Ama somut nedenleri olmayan duygularsa özgüven eksikliği nedeniyle yaşıyor olabilirsiniz. Düşünce yapımızda işlevsiz olan kalıplarımız vardır. Bunlar çocukluk yıllarımızda ya da yaşadığımız olaylar sonucu oluşur. İşlevsiz olan bu düşünce yapımız olayları değerlendirişimizi bozar ve duygusal olarak rahatsız hissetmemize neden olur. İşlevsiz olan bu düşüncelerinizi değiştirmek gerekir.

  Uzun yıllardır ailenizde birlikte yaşadığınız ve bu şekilde alıştığınızı göz önüne alırsak bunu tek başınıza yapmanız mümkün olmayacaktır. Tek başınıza ya da partnerinizle birlikte terapi alabilirsiniz. Terapiler bu düşünce kalıplarıyla ilgili size yardımcı olacak dengeleyici bir tutum geliştirmenizi sağlayacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak