Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Kıskançlık

Soru
0 görüntülenme
0

Sevgilime karşı çok muhafazakâr ve kıskancım örnegin normal arkadaşı olmasına izin vermiyorum kısa ve dar giyinmesine müsade edemiyorum katlanamıyorum.  Buda tartışmaya yol açıyor ben böyle büyüdüm alışmışım atlatamıyorum

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Ailenizden bu şekilde gördüğünüzü anlıyorum. Ancak karşınızdakinden de bu yaklaşımda olmasını beklemek ona haksızlık olur. Kıskançlık duygusu sevmekle bağlantılıdır. Ancak sahip olmakla da ilişkilidir. Partnerinizle konuşarak bunu aşmaya çalışabilirsiniz. Ama somut nedenleri olmayan duygularsa özgüven eksikliği nedeniyle yaşıyor olabilirsiniz. Düşünce yapımızda işlevsiz olan kalıplarımız vardır. Bunlar çocukluk yıllarımızda ya da yaşadığımız olaylar sonucu oluşur. İşlevsiz olan bu düşünce yapımız olayları değerlendirişimizi bozar ve duygusal olarak rahatsız hissetmemize neden olur. İşlevsiz olan bu düşüncelerinizi değiştirmek gerekir.

Uzun yıllardır ailenizde birlikte yaşadığınız ve bu şekilde alıştığınızı göz önüne alırsak bunu tek başınıza yapmanız mümkün olmayacaktır. Tek başınıza ya da partnerinizle birlikte terapi alabilirsiniz. Terapiler bu düşünce kalıplarıyla ilgili size yardımcı olacak dengeleyici bir tutum geliştirmenizi sağlayacaktır.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Ferhat6007 2 sene 1 Cevap 136 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com