Kiskanclik

Soru

Yasim 21 nisanlimin yasi 24. 1.5 yildir da nisnaliyiz Iyi gunler ben artık bu kıskançlıktan bu huzursuzluktan surekli aynı seyleri düşünmekten bıktım ve artık bi çözüm arıyorum 1 yıldır baş etmeye calisıyorum benim problemim: Nişanlimi abisinin eşinden kıskanmam yani yengesinden önce eşimin ona olan bi bakısını görmüstüm sonra yengesinin ona olan ilgi ve alakasi artmıstı ben sürekli nisanlimi goz hapsind3 tutmaya basladim ve yakaliyordum bakislarini bu yuzden kavga ediyorduk nisanlimla sürejli kavgalarimiz artmaya basladi ama bir de bu vardi benim nişanlimin bakma huyu vardi hr insana bakardi ben bu huyunu farkettigimde ona soyledim ve o bu huyunu duzeltti nisanlimin beni cok sevdigini biliyorum bundan eminimde ama bu kavgalarimizin bitmesine yeterli olamadi malesef sonradan eşim itiraf etti yengesinin onun eski sevgilisi oldugunu 1 hafta telefonla görüştüklerini daha sonra onu istemeyip ayrildigini. Nisanlim bunu itiraf edince benim tum suphelerimin doğru oldugu ortaya cikti. Nisanlim 5 aydir yengesiylr ben uzulmuym diye konusmuyor ve bana surekli o benim yengem abimin karisi gecmiste ki bi hataydi ve bitti bosuna kendini yipratma üzme bizim iliskimizede zarar verme seni kaybetmek istemiyorum diyor. Bende nisanlimi.kaybetmek istemiyorum onu cok seviyorum ama her aklima geldikce bu duygu bu hisler ondan nefret ediyorum surekli kavga etme hissi geliyor bu son 2 aydir bu duygularimda ciddi oranda azalma var ama gecmedi her aklima gelfikce ruyamda ikisini sevgili goruyorum beraber goruyorum cildiriyorum artik dayanamiyorum lutfen bana bi cozum yolu gosterin

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:

  Kıskançlık duygusu sevmekle bağlantılıdır. Ancak sahip olmakla da ilişkilidir. Ayrıca bu duygunun tetiklenmesini sizden çok karşınızdakinin tavırları belirler. Nişanlınızın sizin istediğiniz gibi biri olmak için çabaladığı gözüküyor. Ancak siz bu durumu takıntı haline getirmiş gibisiniz. Sürekli aynı düşünce kalıbıyla baktığınız için o şekilde yorumluyorsunuz herşeyi. Evlilik sürecinde olduğunuzu düşünürsek sağlıklı bir başlangıç yapmak için bu düşüncelerden kurtulmalısınız. Bir uzmandan destek alabilirsiniz.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak