Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Kiskanclik

Soru
6 görüntülenme
0

Yasim 21 nisanlimin yasi 24. 1.5 yildir da nisnaliyiz Iyi gunler ben artık bu kıskançlıktan bu huzursuzluktan surekli aynı seyleri düşünmekten bıktım ve artık bi çözüm arıyorum 1 yıldır baş etmeye calisıyorum benim problemim: Nişanlimi abisinin eşinden kıskanmam yani yengesinden önce eşimin ona olan bi bakısını görmüstüm sonra yengesinin ona olan ilgi ve alakasi artmıstı ben sürekli nisanlimi goz hapsind3 tutmaya basladim ve yakaliyordum bakislarini bu yuzden kavga ediyorduk nisanlimla sürejli kavgalarimiz artmaya basladi ama bir de bu vardi benim nişanlimin bakma huyu vardi hr insana bakardi ben bu huyunu farkettigimde ona soyledim ve o bu huyunu duzeltti nisanlimin beni cok sevdigini biliyorum bundan eminimde ama bu kavgalarimizin bitmesine yeterli olamadi malesef sonradan eşim itiraf etti yengesinin onun eski sevgilisi oldugunu 1 hafta telefonla görüştüklerini daha sonra onu istemeyip ayrildigini. Nisanlim bunu itiraf edince benim tum suphelerimin doğru oldugu ortaya cikti. Nisanlim 5 aydir yengesiylr ben uzulmuym diye konusmuyor ve bana surekli o benim yengem abimin karisi gecmiste ki bi hataydi ve bitti bosuna kendini yipratma üzme bizim iliskimizede zarar verme seni kaybetmek istemiyorum diyor. Bende nisanlimi.kaybetmek istemiyorum onu cok seviyorum ama her aklima geldikce bu duygu bu hisler ondan nefret ediyorum surekli kavga etme hissi geliyor bu son 2 aydir bu duygularimda ciddi oranda azalma var ama gecmedi her aklima gelfikce ruyamda ikisini sevgili goruyorum beraber goruyorum cildiriyorum artik dayanamiyorum lutfen bana bi cozum yolu gosterin

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı:

Kıskançlık duygusu sevmekle bağlantılıdır. Ancak sahip olmakla da ilişkilidir. Ayrıca bu duygunun tetiklenmesini sizden çok karşınızdakinin tavırları belirler. Nişanlınızın sizin istediğiniz gibi biri olmak için çabaladığı gözüküyor. Ancak siz bu durumu takıntı haline getirmiş gibisiniz. Sürekli aynı düşünce kalıbıyla baktığınız için o şekilde yorumluyorsunuz herşeyi. Evlilik sürecinde olduğunuzu düşünürsek sağlıklı bir başlangıç yapmak için bu düşüncelerden kurtulmalısınız. Bir uzmandan destek alabilirsiniz.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 182 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com