kız arkadaşım çok değişti

Soru

ben ahmet ,30 yaşındayım. uzun zamandır iş arıyordum sonunda bi yere girdim ama bu seferde 4 yıllık sevgilimim kıskançlığı yüzünden iş ya da kız arkadaşım arasında seçim yapmak zorunda kalmaya kadar geldik, depresyona girdim .bu durumdan sağlıklı bi şekilde kurtulmamın yolu var mı.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Kıskançlık duygusu sevmekle bağlantılıdır. Ancak sahip olmakla da ilişkilidir. Eğer kız arkadaşınızı seviyor ve ilişkiye devam etmek istiyorsanız bu durumu çözümlemelisiniz. Bu tip problemler için çift terapisinde belirli teknikler ve uygulamalar önerilir. Bunlardan biri problemli olan konuların listelenmesi ve bunların çözümünde alternatifler üretilmesidir. Sonrasında teker teker bu alternatifler değerlendirilir ve sonuç alınmaya çalışılır. Çift ilişkilerinde karşılaşılan sorunlar aslında bizi etkilemez bizim bu olaylar hakkında ne düşündüğümüz daha çok etkiler. Bu yaklaşımı öğrendiğinizde problemler çözulecek ve sizde depresyon diye adlandırdığınız durumdan zamanla çıkacaksınız.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak