Konsantrasyon sorunu yaşıyorum

Soru
 • 16 yaşında kızım. Fen lisedindeyim. Bülent Ersoy’un Kor şarkısını dinlemeden ders çalışamıyorum çalışsam da 3 saatte 50 soru anca çözebiliyorum bu şarkı sayesinde 5 saat çalışıp 200 soru çözüyorum. Bundan nadıl kurtulabilirim başka şarkı dinleyince de olmuyor sadece bu şarkı. Şarkı ayrılık acısından söz ediyor benimle bağdaşmıyor da ayrılık yaşamadım. Odaklanöada çok sorun yaşıyorum. Eskiden 3 saatte 350 soru çözerdim 8.sınıfta şimdi sürekli kalkıp başka şeyler yapasım geliyor nasıl değiştirebilirim buna.
0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Şarkıyı takıntı haline getirme durumunuz olmuş. Durumunuza neden olabilecek bir den fazla neden olabilir. Bu nedenler bilinç alanında olmayan genellikle de mantıklı gözükmeyen şeyler olabilir. Nedenlerden daha çok sorun olan durumun düzeltilmesi için çalışmalısınız.  Dikkat dağınıklığı yaşıyorsanız çalışma stilinizi değiştirebilirsiniz. Daha kısa vadeli hedefler koyabilirsiniz. Dikkat egzersizleri yapabilir konuyla ilgili davranışçı terapi uygulayan bir uzmandan destek alabilirsiniz.

   

  Klinik Psikolog

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak