Korku

Soru

Merhaba ben Kumsal öncelikle 16 yaşındayım öğrenciyim ve çok korkak biriyim hiç özgüvenim yok mesela biri bana baksa acaba neden baktı kesin yarın yanıma gelip beni dövecek diye düşünüyorum artık çok rahatsız olmaya başladım düşünmemeye çalışıyorum ama daha çok aklıma geliyor bu korkaklığı nasıl aşabilirim lütfen yardım edin çok rahatsız olmaya başladım arkadaşlarımı görüyorum mesela biri ters davransa onlar da ters davranıyor ondan mı korkacağım o benden korksun falan diyorlar

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Yaşadığınız gerginlik ve korku benlik algınız ve özgüveninizle ilgili ortaya çıkmış olabilir. Korkak olduğunuza dair temeli olmayan inançlar geliştirmişsiniz. Öncelikle korktuğunuz durumların gerçekçi olmadığını bilmeli ve kendinizi başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeçmelisiniz. Siz her şekilde değerlisiniz.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak