Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Korku

Soru
26 görüntülenme
0

Empati yeteneğim çok güçlü 99 depremini yaşamadım 19 yaşında kadınım 1 yıl öncesine kadar korkmuyordum aklıma bile gelmiyordu bi gece aniden aklıma geldi korktum araştırdıkça dahada korktum 1 2 hafta kendimi toparlayamadım odamın düzenini değiştirdim sırf deprem olur diye sürekli ağladım yemek yiyemedim evde durmak istemiyordum daralıyordum ağlıyordum odada tek bile kalamıyordum çocuk gibi peluş oyuncağımı alıp annem ve babamın yanında yatıyordum ama yinede uyuyamıyordum evimiz 12 katlı bataklık üstüne yapılmış kötü malzemeli bi ev 5. Katta oturuyoruz üstümde 7 kat yıkılcağı hissinden dolayı böyleyim başka birisinin evinde çok rahatım evimizi satıp gidicez fakat satılmıyor bu korkumu o aralar arkadaşımda kalarak geçirdim bu aralar yine başladı bi akşam aklıma geldi aklımdan çıkmıyor 1 gün uyanık kalıyorum yemek yiyemiyorum ağlıyorum ve her an kendimi dışarı atma isteğim var sabah 7 den akşam 7 ye evde tekim bazen daha fazla en ufak depremde kalbim çarpıyor elim ayağım titriyor artık ve evden kaçıyorum bunun dışında her gün en ufak sese evin en saçma yerine kadar arıyorum biri mi var diye ev boş olmasa bile geceleri yinede arıyorum günde 3 4 kez yapıyorum belki daha fazla bunları nasıl atlatabilirim ve sebebi nedir

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı:

Takıntılı davranışlar bir çok kişide olabilmektedir. Günlük yaşamınızı engellemiyor veya bazı sorunlara neden olmuyorsa destek almayabilirsiniz. Ancak genellikle bu tip takıntılı davranışlarda artış olabilmekte veya başka davranışlar şeklinde devam edebilmektedir. Sizde de dönemsel olarak yoğun etki yarattığını görüyorum aynı zamanda evde birinin olabileceği korkusuda bir takıntı gibi gözüküyor.

İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır bu tarz genelleme ve felaketlestirmeler bizlerin düşünce yapısında oluşturduğumuz hatalı inanışlardan kaynaklanır. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.


Klinik Psikolog
Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

 

Cevaplandı 0
Nsimsekn 2 sene 1 Cevap 718 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com