Korkumu nasıl yenerim

Soru

16 yaşında kızım. Küçükken bana cinsel saldırıda bulunan bir komşumuz vardı hem de defalarca. Kimseye söyleyememiştim ailemden annem ve babam hala arada bu istismarcının ailesiyle görüşür. Şimdi de hem istismarcının hem de benim karşılacağımız bir yere gitmem gerekiyor ailecek gideceğiz bu korkumu nasıl yenebilirim karşılaştığımda hiçbir şeyi hatırlamıyor gibi yapacağım ama yine de çok korkuyorum ne yapacağım bilmiyorum çok korkuyorum son 3 gündür sürekli rüyamda onu görüyorum hala bmyle kötü şeyler yaptığına dair (istismarcım benden 8 yaş büyük taşındığımız için istismarları durdu )

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Öncelikle durumu mutlaka ailenizle paylaşmalısınız. Boyle bir durumu kimseyle paylaşmadan kendi içinizde çözmeye çalışmanız doğru olmaz. Kendinize en yakın ile bireyini seçin ve ilk önce ona anlatın. Eğer aileniz bilse o kişiyle karşı karşıya kalmanıza zaten müsade etmez ve atlatabilmeniz için size destek olurlar. Yaşadığınızın zor bir durum olduğunu anlıyorum. Ama burda yapılacak şey karşılaşma anında yaşayacağınız korkuyu bastırmaya çalışmak değil istismar durumunun etkilerini azaltmak olmalı. Bunun için mutlaka bir psikologtan destek almalısınız.


  Klinik Psikolog
  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak