korkuyorum

Soru

erkek 10 20 yaş arası bazı sesler duyuyorum bana camdan atlamamı söylüyor acı çekmiceksin diyor ama bn her seferinde kendime hakim oluyorum dinlendiğimi sanıyorum gözetlndiğimi birinin zihnimi okudunu sanıyorum yardım edin

0

Tüm Cevaplar ( 2 )

  1. Mehmet Artıran

    Zaman geçirmeden bir psikiyatrise gitmeniz mutlaka gerekli. Bahsetmiş olduğunuz belirtiler giderek çoğalabilir ve kontrolünüzü devam ettiremeyebilirsiniz. Ayrıca yaşamış olduğunuz duruma erken müdehale her zaman daha kısa sürede sonuç alınmasına imkan verir. Gecikmeyin lütfen.

    "Cevaplandı" olarak işaretlendi
  2. Sesler duymak her zaman için sokak tabiri ile ‘delirmek’ demek değildir. Birçok kişi ağır depresyona girdiğinde veya beklenmedik zor stresli olaylarla karşılaştığında sesler duyabilir. Sizinkilerin ise biraz daha ilermiş ve sizi yönledirmeye başlamış olduğunu görüyoruz. Bu durumda Mehmet hocamızın da belirttiği gibi acil olarak bir psikiyatriste gitmeniz ve ilaç tedavisine başlamanızı öneriyorum. İlaç kullanmaya başladığınızda seslerin sizi yönlendirmesi de kaybolacaktır. İlaç tedavisinin hemen ardından da bir klinik psikoloğa (psikolojik danışman veya psikolog değil) gitmeniz gerekecektir.

Cevap bırak