Kötülük yapmamak

Soru

Merhaba, Ben Eren, 23 yaşında bir erkeğim, İzmir’de yaşıyorum. Benim sorunum şu;
Ben artniyetli olmayan bir insanım. Kendimi iyi biri olarak tanımlıyorum. Bir Yaratıcının varlığına inanmıyor gibiyim, Evrim Teorisine daha yakınım diyebilirim. Ben iyilik-kötülük olayını çok takmış gibiyim. Yani mesela garsonluk yaparken Ağaç israfı yapmamak adına tepsi kağıtlarını tek tek kullanmaya çalışırdım veya üstüste koyduğum bardaklara bir çocuk uzanırda bardaklar üstüne devrilir diye filan o bardakları dizerken acayip özen gösterirdim. Buraya kadar tamam ama başkaları çok umursamadan bırakıp gittiği bardaklarıda düzeltiyordum mesela. Sonra hayatın sürdürülebilir olmaktan çıktığını görünce diğerlerinin eylemlerini bir yere kadar düzeltmeyi bıraktım. Bu sadece bir örnekti. Sözün özü sürekli acaba birilerine kötülüğüm dokundumu? Yanlış mı yapıyorum diye yaşamak çok yoruyor. Sigortam olmadığından ve çok param olmadığından destekte alamıyorum. Bana yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler.

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Kendinizle ilgili irrasyonel düşünce kalıpları geliştirmişsiniz. Siz ne kadar verirseniz verin yeterli olmadığınızı düşünerek kendinizi değersizleştirme eğilimine geçmişsiniz. Bu hatalı bir inanış. Size ve yaşam kalitenize zarar verir. Durdurmayı veya değiştirmeyi denemelisiniz. Ancak bu tek başınıza yapabileceğiniz birşey değil bir uzmandan destek almalısınız.

   

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak