Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Kuruntu mu yapiyorum

Soru
7 görüntülenme
0

Hocam merhaba. Ben 22 yasinda bekar bi bayanim. Inancim geregi masturbasyon yapmiyorum. Ihtiyac da duymuyorum. Bazen özellikle egilip cömeldigimde genital bolgemde bir tahrik hissi olusuyor. Hani bayanlar kendi klitorisini falan oksar da sonra klitoral orgazm olur ya ben de egildigimde bazen oyle bir his geliyor. Yani okşama istegi gibi. Ama sonra pozisyonumi degistirdigimde ya da tuvalete gidip soguk su ile yıkandigimda hissin gectigini fark ediyorum. Bazen denemek icin egiliyorum oyle bir tahrik hissi olmuyor. Sormak istedigim bazı zamanlarda egildigimde gelen bir his basınç, gerilme vb biyolojik kaynaklardan olabilir mi. Kendimi anormal hissediyorum. Sanki PSAS hastasiymis gibi. Ama oyle olsam uyarilmalar falan siddetli ce surekki olurdu degil mi. Normal midir.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Siz ihtiyaç duymadığınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak yetişkin insan vücudu buna ihtiyaç duyar. Kendinizi deneme çalışmalarınız aslında o tahrik hissinin hoşunuza gittiğini gösteriyor olabilir. PSAS durumu olanlar bunu daha sık ve siddetli yaşarlar. Sizdeki durum engellenmenin bir sonucu olarak ortaya çıkmış olabilir.

 

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 4 sene 1 Cevap 208 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com