Lütfen okuyun

Soru

Merhabalar konuya nasıl gireceğimi bir turlu bilemiyorum hissettiğim yoğun duygular yüzünden çoğu zaman kendimi savunup biseyler söyleyemiyorum. Eskiden çok olumlu eğlenceli mutlu bir insandım üniversiteyi kazandım ailemden ayrıldım başka bir ile gittim tektim orda. Hayatımda kimseyi istemedigim halde birisi girdi hayatıma ve bütün dünyam oldu kademeli şekilde kendimden ödünler verdim kıyafetlerim arkadaşlarım derken şuan konuştuğum tek bir insan yok ben o kıskanmasın diye arkadaşlarından vazgeçtim ama şuan söyleyince vazgeçmeseydin diyor benim aksime onun asla vazgeçemediği arkadaşları var ve gerçekten hepsinden nefret ediyorum çok kötü insanlar neyse hicam artık sürekli kavga ediyoruz ve ben artık kendimi savunamıyorum sürekli ağlıyorum çaresiz hissediyorum o kadar yorgun hissediyorum ki o an kendimi öldürmek istiyorum kendimi ona mecbur hissediyorum o olmazsa hayatım bundan sonra maf olur gibi hissediyorum aşırı duygusalım baş edemiyorum hiç-bir şeyle mutsuzluktan ölüyorum kendimi asla begenmiyorum çok çirkin hissediyorum ve artık kendime güvenmediğini o bana söylüyor bunu biliyorum ama ondan duymak beni kahrediyor ölmek istiyorum . Asla kimseye güvenemiyorum ben birilerine nasıl güvenebilirim? Sürekli tektikteyim kafami hep biseyler kurcalıyor bir gün aman o kötü bisey yapmaz diyip de rahat olamıyorum her gün içimi biseyler kemiriyor ya yaparsa ben bununla nasıl baş ederim diyorum korkuyorum beni bırakmasından aslında hiç öyle bir insan değil bunu biliyorum ama elimden gelmiyor ona sürekli bunları söyleyip haksızlık ediyorum şimdi o kadar yıpranmış durumdayız ki bana hakaretler ediyor artık tek kelimeme dayanamıyor kapatmak istiyor telefonu ben kapatmak istedikçe daha da usteliyorum bana kavga etmeyi sevdiğimi olmsuz olmayı sevdiğimi söylüyor bunları duydukça da kendimden nefret ediyorum onu mutlu edemediğini düşünüyorum ne yapacagimi bilmiyorum ağlıyorum üzülüyorum tek başına yalnizim kendimi yiyip bitiriyorum ölmek istiyorum sürekli kafamda bu düşünce var bir gün cesaret edip yapabileceğime inanıyorum çok çaresizim

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:  Öncelikle belirtmem gerekir ki bahsettiğiniz intihar düşünceleri çok önemlidir. Bu düşüncelere kapıldığınız da en yakın acil servise başvurmanız gerekmektedir. Anlattığınız kadarıyla sizin için zor süreçlerden geçiyorsunuz. Ailenden ayrılmak, başka bir şehir  ve yakın ilişkilerde yaşadığınız problemler… Bu yaşadığınız sıkıntılar şuanda böyle hissetmenize neden oluyor olabilir. şunu söylemeliyim ki;  Kendinizi değersizleştirme eğiliminden ve çaresiz olduğunuz düşüncesinden vazgeçmelisiniz.Bu düşünceler sizin yanlış inanışlarınızdan kaynaklanmaktadır. Size tavsiyem en kısa zamanda bir psikiyatrist ile intihar düşünceleriniz hakkında görüşmeniz ve aynı zamanda psikoterapi sürecine başlamanız. Bu alanda alacağınız destek daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

  Uzm. Klinik Psk.

  Rüya Dilara Yıldırım

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak